IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Back to top
 
 
 
 

O NAS

 

onas1

Andrzej Żyłkowski (1939 – 2011)

Od najmłodszych lat pasjonował się wyścigami konnymi. Pierwszego konia pełnej krwi angielskiej zakupił w 1996 r. Tak zrodził się pomysł o własnej hodowli tej najszybszej z końskich ras. Zamysł Andrzeja Żyłkowskiego był taki, aby podwaliny Baltica Stud stanowiły klacze z polskich stadnin państwowych. W późniejszym okresie dołączyły do nich matki importowane z Europy Zachodniej, głównie z renomowanej, niemieckiej stadniny Ammerland.

Kolejny krok to sprowadzenie ogierów czołowych. I tak za sprawą założyciela stadniny do Polski trafiły: Stato King, Lions Call, Boreas Rush. Te dwa ostatnie do dziś zajmują boksy reproduktorów czołowych w Baltica Stud.

ola

Aleksandra Żyłkowska

Obecnie stadninę prowadzi córka Andrzeja Żyłkowskiego – Aleksandra, która kontynuuje wielką pasję ojca. Jej marzeniem jest mieć wkład w hodowlę koni pełnej krwi w Polsce.

Cel, do którego dąży, pozostaje taki sam, jak u większości hodujących te konie – zdrowy, klasowy przedstawiciel swojej rasy.

„Folbluty to najszybsze konie. I najdoskonalsze w swej szlachetności.

Każdy hodowca wie, jakie to uczucie, gdy jego koń wchodzi do maszyny startowej i zaczyna się wyścig. Wyścig o prestiż, o nagrodę, o to, że nasz trud ma sens.

I nic nie odda tych emocji, kiedy w stadninie na świat przychodzi kolejne źrebię, które jest naszą nadzieją na przyszłego czempiona. O czempionie marzył mój tata i postaram się to jego życzenie spełnić. Stąd motto Baltica Stud: Born to be king of the racecourse.”

Facebook Icon